• 17 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1863

Duet judoków na medal

W dniach 12-15 czerwca w Oleśnicy na Dolnym Śląsku rozegrano finały XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, które były zarazem Mistrzostwami Polski Kadetek i Kadetów.

W zawodach tych ze znakomitej strony zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice Izabella Socha oraz Jakub Wójcik zdobywając dwa medale.

Jakub Wójcik
Jakub Wójcik - Brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich-Dolny Śląsk 2014 · fot. trainamen / klub.czecho.pl

Srebrny w kategorii wagowej 52 kg. wywalczyła I.Socha,która w walce półfinałowej pokonała reprezentantkę Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej:Aleksandrę Kaletę(Judo Wolbrom).Warto wspomnieć,że jest to już drugi medal Mistrzostw Polski wywalczony przez tą zawodniczkę w tym roku.W kwietniu zdobyła złoty medal MP w kategorii młodziczek.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jakub Wójcik,który przegrał jedną walkę z faworytem kategorii 55 kg. zawodnikiem K.S. Judo Wrocław :Michałem Dybą ,ale zwyciężając we wszystkich walkach repasażowych dotarł do t rzeciego stopnia podium,zdobywając brązowy medal.