Motoryzacja Czechowice-Dziedzice Motoryzacja Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 15 sierpnia 2019
  • 9 września 2019
  • wyświetleń: 153

Rycerska Dyszka dla Zameczku - Goczałkowicki Bieg Charytatywny

W sobotę, 5 października odbędzie się Goczałkowicki Bieg Charytatywny "Rycerska Dyszka dla Zameczku". Licząca 10 kilometrów trasa poprowadzona zostanie ulicami Goczałkowic-Zdroju.Impreza jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Goczałkowice-Zdrój, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży "Zameczek" w Rudołtowicach oraz firmy Nexteer Automotive. Celem imprezy jest promocja gminy i aktywnego wypoczynku oraz wsparcie działalności "Zameczku", którego podopiecznymi są także mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju.

Trasa, którą pokonają uczestnicy biegu, będzie połączeniem walorów przyrodniczych gminy z jej miejskim i uzdrowiskowym charakterem. Bieg wystartuje z parkingu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju o godzinie 12.00. Trasa będzie prowadzić ulicami: Szymborskiej - Powstańców Śląskich - Szkolną - św. Anny - Główną - łącznikiem pomiędzy ulicami Główną i Szkolną - Szkolną - Krzyżanowskiego - Parkową - Uzdrowiskową - ścieżka za stawami Maciek i Maciek Kanałowy - Borem II - Powstańców Śląskich - Szymborskiej. Meta będzie usytuowana na ternie GOSiR-u.

W ramach wydarzenia odbędą się również imprezy towarzyszące. Będzie to nordic walking na dystansie 5 km, którego trasa będzie prowadzić ulicami: Szymborskiej - Powstańców Śląskich - Szkolną - Bór I - ścieżką przyrodniczą w kierunku kapliczki św. Huberta - Powstańców Śląskich - Szymborskiej. Start nordic walking również wyznaczony jest na godzinę 12.00. Wcześniej (od godziny 9.15) na terenie GOSiR-u będą odbywać się biegi dziecięce.

Zapisy do biegu na 10 km oraz nordic walking prowadzone są poprzez serwis internetowy: sportmaniacs.com/pl/services/inscription/goczakowicki-bieg-bdquodla-naszych-dziecirdquo do 28 września. Wpisowe do biegu i nordic walking wynosi 50 zł. Zapisy do biegów dziecięcych przyjmowane będą w dniu zawodów, bezpośrednio przed biegami. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny.

Rycerska Dyszka dla Zameczku

BM / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA