• 14 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2829

Sukces kajakarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 10-12.08 na poznańskiej Malcie rozgrywała się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie.

Sukces kajakarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - 10-12.08.2018 · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice - Dziedzice wywalczyli tam 3 medale:
Wojciech Pilarz zdominowała konkurencję wygrywając swój wyścig w K-1 500m; osada K-4 1000m w składzie: Jan Paszek, Igor Drewniak, Dawid Janusz, Wojciech Pilarz wywalczyła brązowy medal; kolejny brąz dorzuciła osada Jan Paszek i Igor Drewniak w wyścigu K-2 5000m.

Tym samym MKS uplasował się na 8 miejscu w ogólnej klasyfikacji klubów, a sukcesy wszystkich kajakarzy z naszego województwa dały Śląsku w sumie 6 pozycję.

Ogromne gratulacje dla zawodników i trenera klubowego Jakuba Cebuli.