• 8 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6579

Jakub Pająk Mistrzem Polski U18 w biegu na 400m!

W dniach 27-29.07 w Chorzowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży- Mistrzostwa Polski U18. Do udziału w tej imprezie zakwalifikowało się 3 lekkoatletów MKS Czechowice-Dziedzice: Jakub Pająk, Julia Marek, Miłosz Kuś.

Jakub Pająk Mistrzem Polski U18 w biegu na 400m ! Bardzo dobry występ lekkoatletów MKS Czechowice-Dziedzice podczas Mistrzostw Polski U18

Ich występy można zaliczyć do bardzo udanych.

Jakub Pająk obronił tytuł Mistrza Polski z roku ubiegłego i zwyciężył w biegu na 400m w czasie nowego rekordu życiowego: 48.17 sek.- I klasa sportowa
Jakub dostąpił zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego podczas ceremoni otwarcia Mistrzostw. Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu wywalczył on brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej.

Julia Marek wystąpiła w biegu na 400m ppł oraz 100m ppł. W biegu na 100m ppł Julia pobiła dwukrotnie swój rekord życiowy, który ostatecznie wyniósł: 14.56 sek i dał 5 miejsce w finale B.

Miłosz Kuś reprezentował nasz klub w biegu na 400m ppł. W eliminacjach pobił swoją życiówkę o blisko sekundę i tylko 0,006 sek zabrakło mu do finału A. Występując w finale B zajął ostatecznie 5 miejsce. Miłosz będzie miał okazję wystąpić jeszcze w przyszłym roku na MP U18, gdyż jest dopiero pierwszy rok w tej kategorii wiekowej. Wyróżnieniem dla zawodnika była możliwość reprezentowania naszego województwa w ceremonii otwarcia Mistrzostw.