• 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 3281

Znakomity występ zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów!

Znakomicie wypadły drużyny UKS Set Kaniów w III edycji Pucharu Polski w Kajak Polo kończącej zarazem walkę o te trofea w poszczególnych Dywizjach w 2018 roku.

Znakomity występ zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów w Pucharze Polski w Kajak Polo
Znakomity występ zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów! · fot. Dariusz Pilarz

Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę 21 - 22 lipca, kajak poliści z całej Polski walczyli w Choszcznie na nowych boiskach, podobnych do tych w naszym Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, aby wyłonić zwycięzców w trzeciej edycji, jak również zdobywców Pucharów za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w 2018 roku.

W I Dywizji UKS Set Kaniów wystawił dwie drużyny. Set A reprezentowali: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Tomasz Kabut i Szymon Maślanka. Set B: Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Dawid Wizner, Mateusz Jonkisz. Seniorki występowały w II Dywizji i walczyły w składzie: Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka i Hanna Sojka.

Niespodziewanie zakończył się finał w najmocniejszej, pierwszej, Dywizji, gdzie gospodarze zapewne przecierali oczy ze zdziwienia i musieli obserwować bratobójczą walkę kaniowskich drużyn. Tutaj doszło jeszcze do drugiej niespodzianki, ponieważ teoretycznie mocniejsza drużyna UKS Set A uległa "młodym wilkom" i musiała zadowolić się drugim miejscem, a na najwyższym podium stanął Set B (mecz wyrównany, o zwycięstwie zadecydowała "złota bramka").

Dobrze to świadczy o pracy i przyjętym sposobie szkolenia w UKS Set przez trenera Dariusza Pilarza, ponieważ widać, jak młode pokolenie depcze po piętach starszym zawodnikom, co zapewni płynne przekazanie pałeczki i powinniśmy być spokojni o wyniki seniorów w najbliższych latach.
Seniorki od samego początku szły jak burza, odnosiły zwycięstwo za zwycięstwem i również zwycięsko zakończyły finał pokonując MOSW Choszczno 5:1.

Tak więc UKS Set Kaniów w I Dywizji zajął I i II miejsce, w Dywizji II również I miejsce.
Do Kaniowa zawodniczki i zawodnicy UKS Set przywieźli, oprócz pucharów za zwycięstwa w 3. edycji, również okazałe Puchary za zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Seniorzy zajęli I miejsce w I Dywizji, a seniorki w II Dywizji.