czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 984

Wygrana Rotuza Bronów na inaugurację rundy rewanżowej

Jeżeli przed meczem ktoś twierdził, że Halny Kalna jest idealnym rywalem na inaugurację rundy rewanżowej Rotuza Bronów, to był w ogromnym błędzie. Ponieważ okazało się, drużyna z Kalnej przeszła sporą metamorfozę. Po tym co zobaczyliśmy w sobotę, można być pewnym, że urwą punkty nie jednemu faworytowi rozgrywek B Klasy w tej rundzie.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Wygrana Rotuza Bronów na inaugurację rundy rewanżowej


Pierwsza połowa przypominała bardzo typowy mecz ekstraklasy - nie było to ciekawe widowisko. Gracze z Bronowa na nowo uczyli się swojej murawy, gdyż w okresie zimowym przyzwyczajeni byli do sztucznej i idealnie prostej nawierzchni Czechowickiego MOSiRu, gdzie próżno było szukać kretowin, dziur oraz różnicy poziomu... W Bronowie, natomiast było tego pod dostatkiem, prócz tego popularne "Rotuziaki" zmagały się z brakiem skuteczności oraz wysokim pressingiem rywali. Kalna grała twardo i nieustępliwie w defensywie, a w ofensywie na tyle skutecznie, że zdołali zdobyć gola po jednym z kontrataków.

W drugiej połowie na boisku w szeregach Rotuza pojawił się dawno niewidziany w Polsce Łukasz Szczygielski, jak się okazało forma jaką szlifował za zachodnią granicą, pozwoliła rozruszać gospodarzy w ofensywie. Już w pierwszych minutach jego obecności na boisku, zdołał oddać strzał przewrotką, jednak futbolówka minimalnie otarła się o poprzeczkę. Kolejna próba była bardziej udana, a piłka po strzale zza pola karnego, odbiła się od poprzeczki, następnie pleców bramkarza gości i wpadła do siatki. To był czas, w którym pewne było, że Rotuz zrobi wszystko, aby wygrać to spotkanie. Niestety Dzida raził nieskutecznością, a Kalna również nie próżnowała, jednak świetna interwencja Krysty uchroniła gospodarzy przed stratą gola.

Dopiero w 90 minucie gdy rzut wolny z linii środkowej boiska wykonał kapitan gospodarzy Bartłomiej Świerkot, piłka wypadła z rąk bramkarza Kalnej i z najbliższej odległości wpakował ją do bramki Janik. Radość była tak ogromna, że Prezes uszkodził biodro... Ważne jednak, że drużyna w trudnym momencie potrafiła się podnieść i wyszarpać rywalowi 3 punkty!

UKS Rotuz Bronów KS Halny Kalna 2:1

Bramki:

  • 65’ Szczygielski
  • 90’ Janik


Skład Rotuz Bronów: Przybyła (45’ Krysta), Raczek, Janik, Bieńko (90’ Gaszczyk), Banet Joachim, Wronka (90’ Podsiadło), Rodak (45’ Gorzelnik), Świerkot, Banet Jakub (85’ Kopeć), Dzida, Miszczak (45’ Szczygielski)

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

43-502 Bronów
ul. Kolorowa 2

kom. 539 010 030

Rotuz Bronów / czecho.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.