czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 5 października 2017
  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 1477

Najlepsza, niepodległościowa "dyszka" w województwie śląskim

11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości. Bieg ulicami Czechowic-Dziedzic zostanie przeprowadzony na dystansie 10 kilometrów. Start nastąpi o godzinie 13.00. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

XXV Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 11.11.2016 · fot.


Biegi w Dniu Niepodległości to w naszej gminie impreza z bogatą tradycją. Pomimo, iż Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach odbywać się będzie po raz dwudziesty szósty, to dopiero po raz trzeci zostanie przeprowadzony na dystansie 10 km. Trasa ta biegnąca ulicami naszego miasta jest dokładnie zmierzona, zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. Profesjonalnie - za pomocą chipów - przeprowadzony zostanie pomiar czasu.

Czechowicki Bieg Niepodległości już zyskał miano największej niepodległościowej "dyszki", nie tylko w województwie śląskim, ale i w promieniu 100 km od miasta. Większy bieg jest dopiero w Krakowie. W tym roku zapisy zakończyły się 4 października, czyli już po 22 dniach! Limit 600 miejsc został zatem wyczerpany dwa razy szybciej niż przed rokiem, co świadczy o dużej popularności i wypracowanej już renomie czechowickiego biegu. Na stracie ubiegłorocznego biegu stanęło 544 biegaczy z 600 zgłoszonych.

XXV Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 11.11.2016 · fot.


Na liście startowej tegorocznego biegu jest 111 osób z gminy Czechowice-Dziedzice. W tym roku organizatorzy wracają do trasy z roku 2015, którą w ubiegłym roku trzeba było nieco zmodyfikować, w związku z budową przepustu na ulicy Zielonej.

- Mieszkańców zachęcamy do kibicowania na trasie i wyrozumiałości dla możliwych niedogodności komunikacyjnych. Szczegółowy plan ograniczeń i wyłączeń z ruchu zostanie opublikowany na kilka dni przed biegiem - mówi Sylwia Klimek-Karas z grupy RyTM.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, MTS "Winner" oraz Grupa Rozbiegamy To Miasto (RyTM). To właśnie pasjonaci biegania z Grupy RyTM stoją za zaprojektowaniem i przygotowaniem profesjonalnej, ciekawej trasy, na sztandarowym dla biegaczy-amatorów dystansie 10 kilometrów.

Wszystkie informacje na temat XXVI. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, w tym regulamin, znajdziesz tutaj.

bieg niepodległości
Trasa Biegu Niepodległości

ab / czecho.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze