• 4 października 2017
  • wyświetleń: 5029

[ZDJĘCIA] 7 medali kajakarzy w Mistrzostwach Młodzików i Dzieci

W niedzielę 1 października odbyły się kolejne ważne regaty kajakowe, w których udział wzięli młodzicy i dzieci. Zawodnicy MKS-u Czechowice-Dziedzice zdobyli 5 medali - 4 złote i 1 brązowy w MMM na dystansie 2000m, oraz 2 srebrne w konkurencji dzieci chłopców na 200m.

7 medali kajakarzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Dwukrotnie złotymi medalistami zostali: Dawid Janusz w K1 i K4, Jan Paszek i Igor Drewniak w K2 i K4, którzy w swoich konkurencjach zwyciężali z dużą przewagą nad pozostałymi osadami. Do złota w K4 dołożył się również Kacper Bąk.

Wśród młodziczek w K4 wygrała nasza osada w składzie: Dominika Piwko-Wioletta Kupczewska-Julia Czech-Natalia Grzechnik. Druga osada młodzików K4 w składzie: Mateusz Klimczak-Jonatan Borgieł-Bartosz Wizner-Oliwier Kluka zajęła 3 miejsce. W kategorii dzieci chłopców na 200m w K1 drugi był Kacper Grzechnik, który w K2 wspólnie z Kacprem Byrdkiem również zdobyli srebrny medal.

W klasyfikacji punktowej MKS Czechowice-Dziedzice zajął 1. miejsce na 14 klubów z 4 województw.