• 9 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4308

Marcin Hałas z medalami Pucharu Świata i Pucharu Podkarpacia

Podkarpacie w miniony weekend gościło wielu nordikowców nie tylko z Polski, ale i całego świata. Dlaczego? W sobotę w Kolbuszowej odbył się Puchar Polski i jednocześnie Puchar Świata, a w niedzielę w Polańczyku Puchar Podkarpacia.

Marcin Hałas z medalami z Pucharu Świata na Puchar Podkarpacia - 06.2017 · fot. Beata Zarach oraz Festiwal Biegowy

W Kolbuszowej było sporo okazji do świętowania - Marcin Hałas zdobył II miejsce w kategorii M30-39 na dystansie 5 km, a medale wręczał sam Minister Sportu. Były to także jubileuszowe, pięćdziesiąte zawody Pucharu Polski.

Jeszcze lepiej dla naszego zawodnika zakończył się etap Pucharu Podkarpacia. W Polańczyku czechowiczanin stanął na najwyższym stopniu podium w kat. M30-39, również na dystansie 5 km.

Do zakończenia tegorocznej edycji Pucharu Polski zostało rozegranie zawodów w Elblągu, Polanicy-Zdrój, Osielsku i finał w Hajnówce.