• 24 maja 2016
  • wyświetleń: 3229

Mistrzostwa Polski z sukcesami zawodników z Czechowic

W miniony weekend, 20-22 maja w Wolsztynie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym, w których brały udział trzy czechowiczanki: Paulina Paszek, Ewelina Pilarz i Justyna Iskrzycka, które od tego roku reprezentują barwy AZS AWF Katowice. W zawodach wystąpiło także jedenastu zawodników czechowickiego MKS-u.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski - 20-22.05.2016

W pierwszy dzień zawodów dziewczyny reprezentujące AZS AWF Katowice startowały w k1- 10000m seniorek, gdzie Justyna zdobyła złoty medal a tuż za nią uplasowała się Paulina sięgając po srebro. W drugi dzień w osadzie k2- 10000m seniorek wystartowały Ewelina Pilarz wraz z Justyną Iskrzycką również sięgając po złoto!

Zawodnicy MKS-u z mistrzostw przywieźli dwa medale. W konkurencji C-1 10000 metrów brązowy medal wywalczył Mateusz Borgieł oraz startując w osadzie C-2 z kolegą klubowym Jakubem Golą wywalczyli srebrno. Wielki szacunek i gratulacje należą się Adrianowi Kuligowi, który startował w konkurencji K-1 10000 metrów, po znakomitym wyścigu i pięknej walce zajął on pechowe dla każdego sportowca czwarte miejsce tracąc do podium jedynie dwie setne sekundy.

Na zawodach nie zabrakło także debiutantów czechowickiego klubu, którzy w kategorii młodzików zaliczyli swój udział w Mistrzostwach Polski po raz pierwszy. Było to dla nich nowe doświadczenie i okazja do poznania rywali z całej Polski.

Mistrzostwa Polski z sukcesami zawodników z Czechowic - 20-22.05.2016 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice