• 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 1749

Rekordy i medale lekkoatletów

6 lutego, podczas halowego mitingu lekkoatletycznego w Spale, Rafał Pająk ustanowił rekord życiowy w biegu na 60m wynikiem 7.07s. Jest to drugi wynik w kraju w kategorii juniorów młodszych.

Rekordy i medale lekkoatletów w Spale - 06.02.2016 · fot. Jan Kobędza

W tym samym dniu w Raciborzu podczas halowych mistrzostw województwa młodzików w konkurencjach sprinterskich i technicznych medale dla LUKS Zabrzeg zdobyli:
  • 2 srebrne medale Julia Marek w biegu na 60m przez płotki i skoku wzwyż z wyrównanymi rekordami życiowymi odpowiednio 9.52s i 145cm.
  • Jakub Pająk wywalczył srebrny medal w skoku w dal wynikiem 5.48m oraz brązowy medal e biegu na 60m z wynikiem 7.53s.
  • Wyniki te są rekordami życiowymi Kuby.
  • Magdalena Szpoczek stanęła na najniższym stopniu podium w skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym 135cm.
  • Rekord życiowy w pchnięciu kulą wynikiem 9.20m ustanowiła Kinga Grzyk.

Bardzo dobre wyniki osiągnęły również Weronika Kowal w biegu na 60m i skoku wzwyż oraz 11-letnia Malwina Lazar w biegu na 300m.

Podsumowaniem sezonu halowego będą Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w dniach 12-14.02 w Spale gdzie wystartuje 7-osobowa reprezentacja naszego klubu.Liczymy na 2 medale.