czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 4 grudnia 2015
  • 4 lutego 2016
  • wyświetleń: 14026

Gala czechowickiego sportu - zdjęcia

W środę 3 lutego odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku 2015 w Czechowicach-Dziedzicach. Na uroczystości, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, podsumowane zostały osiągnięcia czechowickich sportowców w sporcie szkolnym, drużynowym i indywidualnym. Sportową Indywidualnością roku 2015 w Czechowicach-Dziedzicach wybrany został Mateusz Borgieł.

Gala czechowickiego sportu - 03.02.2016 · fot.


Nagrodzono nie tylko samych sportowców, ale i stojących za ich sukcesami trenerów. Puchary, pamiątkowe statuetki i gratulacje nagrodzeni odebrali z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego. Nie zapomniano również o sponsorach czechowickiego sportu, którym pamiątkowe statuetki wręczali trenerzy oraz Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek. Specjalnym wyróżnieniem za propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia uhonorowana została Elżbieta Zarębska.

Na czwartkowej uroczystości nie zabrakło akcentów artystycznych. Sportowe Podsumowanie Roku 2015 otworzył występ czechowickiej grupy Rocker Soul, która - następnie - pojawiła się na scenie jeszcze kilka razy. Uroczystość zakończył natomiast występ Justyny Surowieckiej, naszej utytułowanej lekkoatletki, która - jak pokazała - talent sportowy łączy z muzycznym.

Nagrody i wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Sportowego Podsumowania Roku 2015 w Czechowicach-Dziedzicach

Sportowa Indywidualność Roku 2015 - Mateusz Borgieł - kajaki

Wyróżnienie specjalne - Elżbieta Zarębska - trener kulturystyki i fitness, sędzia Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, animatorka licznych imprez sportowych, propagatorka zdrowego stylu życia

Kwalifikowany sport indywidualny



reprezentanci Klubu Sportowego " Judo" Czechowice-Dziedzice:

Jakub Wójcik
- 1 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
- 3 m w Pucharze Polski Juniorów Mł.
- 2 m w Warsaw Open Juniorów Mł.
- 3 m w Pucharze Polski Juniorów Mł.

Izabella Socha
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorek Mł.
- 2 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
- 1 m w Pucharze Polski Juniorek Mł.
- 3 m w Warsaw Open Juniorek Mł.
- 3 m w Międzynarodowym Turnieju Juniorek Mł.
- 3 m w Pucharze Polski Juniorek Mł.

Paweł Wawrzyczek Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów.
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów
- 3 m w Mistrzostwach Polski Juniorów
- 1 m w Pucharze Polski Juniorów
- 2 m w Międzynarodowym Turnieju Juniorów

Martyna Mikołajczyk
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Młodziczek
- 1 m w Mistrzostwach Polski Młodziczek
- 3 m w Międzynarodowym Turnieju Młodziczek
- 2 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek

Marta Wykupil Zawodniczka Kadry Narodowej Juniorek
- 1 m w Mistrzostwach Polski Juniorek
- 3 m w Pucharze Polski Seniorek
- 1 m w Pucharze Polski Juniorek
- 3 m w Warsaw Open Juniorek

Marcin Lubiński - Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów
- 3 m w Mistrzostwach Polski Juniorów
- 1 m w Mistrzostwach Polski Juniorów

Wojciech Grądzki
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Młodzików
- 3 m w Międzynarodowym Turnieju Młodzików
- 1 m w Silesia Cup-Międzynarodowy Turniej Młodzików

Dawid Głownia
- 3 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów Mł.
- 3 m w Pucharze Polski Juniorów Mł.

Alicja Niemczyk
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorek Mł

Nikodem Janik - Zawodnik Kadry Śląska Młodzików
- 3 m w Mistrzostwach Śląska Młodzików

Mikołaj Wykupil
- 2 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów Mł.

reprezentanci sekcji lekko-atletycznej "Luks" Zabrzeg:

Bartosz Jarczok - Zawodnik zaplecza Kadry Narodowej Juniorów.
- 5 m w biegu na 5000m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży-MP Juniorów Młodszych
- 1 m w Mistrzostwach Polski LZS na 3000 m
- 1 m w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych na 2000 m)
- 2 m Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych na 4000 m
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych w biegu na 2000 m z przeszkodami
- 7 m Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. na 2000m

Justyna Ostyńska
- 3 m Halowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek w skoku w dal
- 3 m Mistrzostwach Śląska Młodziczek w pięcioboju
- 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w pięcioboju

Natalia Krętosz
- 2 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych w sztafecie 4x 400m
- 5 m w Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w sztafecie 4x 400m

Oliwia Kwaśniak
- 1 m w Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych w sztafecie 4x 100m
- 2 m w Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych w sztafecie 4x 400m
- 3 m w Halowych Mistrzostwa Śląska Juniorek w biegu na 200m
- 5 m w Mistrzostwa Polski Juniorek Mł. w sztafecie 4x100m

Rafał Pająk - Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów.
- 2 m Mistrzostwa Polski LZS w biegu na 100m
- 1 m Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w biegu na 100m
- 11 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. w biegu na 60m i 100 m

Paulina Kozioł Zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej Juniorek w biegach sprinterskich.
- 2 m Mistrzostwa Polski LZS w sztafecie 4x 100m
- 1 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w sztafecie 4x 100m
- 2 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w sztafecie 4x 400m
- 2 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w biegu na 400m
- 5 m Mistrzostwa Polski Juniorek Mł.-OOM w sztafecie 4x 400m
- 6 m Mistrzostwa Polski Juniorek Mł.-OOM w sztafecie 4x 100m

Karolina Głupczyk
- 2 m Mistrzostwa Polski LZS w sztafecie 4x 100m
- 1 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w sztafecie 4x 100m
- 2 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w sztafecie 4x 400m
- 5 m Mistrzostwa Polski Juniorek Mł.-OOM w sztafecie 4x 400m
- 6 m Mistrzostwa Polski Juniorek Mł.-OOM w sztafecie 4x 100m

Justyna Surowiecka - Zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej Juniorek.
- 2 m Mistrzostwa Polski LZS w sztafecie 4x 100m
- 6 m Mistrzostwa Polski Juniorek Mł.-OOM w sztafecie 4x 100m
- 2 m Mistrzostwach Śląska Juniorek Mł. w biegu na 100m i 200 m
- 1 m Mistrzostwa Śląska Juniorek Mł. w sztafecie 4x 100m

Daria Marzec Zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej Juniorek.
- 2 m w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorek w chodzie na 2 km
- 3 m w Mistrzostwach Śląska Juniorek w chodzie na 5 km
- 14 m w Mistrzostwach Polski Juniorek Mł. w chodzie

Jakub Pająk
- 3 m w Mistrzostwach Śląska Młodzików w biegu na 300m)
- 3 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 300m
- 1 m Trójmeczu LA ( Niemcy-Holandia -Polska) w biegu na 300m

Szymon Rokitka - Zawodnik zaplecza Kadry Narodowej Juniorów.
- 1 m w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w biegu na 60m p płotki
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów w biegu na 110m przez płotki
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów w biegu na 400m przez płotki
- 12 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 60m przez płotki

Julia Marek
- 2 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 100m przez płotki
- 1 m w Trójmeczu LA (Niemcy-Holandia-Polska, w biegu na 80m przez płotki
- 1 m w Mistrzostwach Euroregionu w biegu na 300m
- 10 m w Mistrzostwach Polski Młodziczek w biegu na 100 m przez płotki

Natalia Grobarczyk
- 2 m Mistrzostwach Śląska Młodziczek w chodzie
- 2 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w chodzie
- 15 m w Mistrzostwach Polski Młodziczek chodzie na 3km

Justyna Gąsiorek
- 2 m w Trójmeczu LA w biegu na 80m przez płotki
- 1 m w Mistrzostwach Euroregionu Młodziczek w pchnięciu kulą
- 3 m w Mistrzostwach Euroregionu Młodziczek w biegu na 800m

Patrycja Mędroń - Zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej Juniorek.
- 3 m w Halowych Mistrzostwach Śląska w chodzie na 2 km
- 3 m w Mistrzostwach Śląska Juniorek w chodzie na 5 km
- 12 m w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych chodzie na 3km.

Karina Kominek
- 12 m w Mistrzostwach Polski Młodziczek w pięcioboju.

Paulina Lubecka
- 13 m w Halowych Mistrzostwach Polski w chodzie na 3 km
- 18 m w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w chodzie na 5 km.

Marcin Londzin - Członek kadry narodowej w biegach sprinterskich.
- 9 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów.
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Seniorów w biegu na 100m
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Seniorów w biegu na 200m
Posiada klasę mistrzowską w biegu na 100m (10,58 sek.) oraz na 200m (21,30 sek)

Marcin Hałas - reprezentant sekcji lekko-atletycznej "Luks" Zabrzeg w dyscyplinie Nordic Walking
- 2 i 3 miejsce w Pucharze Polski na dystansie 5 km . Zawody zaliczane do Pucharu Europy.
- 2 miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat ( 12 miejsce w OPEN na 332 miejsca) w Pucharze Polski Nordic Walking w Elblągu ( 19.09.2015) na dystansie 5 km. Zawody były finałem Pucharu Europy.
- 1 miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat ( 5 miejsce w OPEN na 310 miejsc ) w Pucharze Polski Nordic Walking w Gdańsku ( 03.10.2015 ) na dystansie 5 km. Jednocześnie zawody te były finałem Pucharu Polski gdzie wynikiem końcowym jest również zdobycie 1 miejsca.
- 2 miejsce w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
- 5 miejsce w III Biathlonowych Mistrzostwach Polski

Michał Gawlas -reprezentant Miejskiego Klubu Sportowego- sekcji tenisa stołowego
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Żaków w grze pojedynczej
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Żaków w grze deblowej
- 7 m w I Grand Prix Polski Żaków w grze pojedynczej
Zawodnik Kadry Śląska Młodzików.

Małgorzata Hebda - reprezentantka Miejskiego Klubu Sportowego - sekcji tenisa stołowego
- 3 m w I Grand Prix Polski Żaczek w grze pojedynczej
Zawodniczka Kadry Śląska Młodziczek.

Bartłomiej Gajda - piłkarz Klubu Sportowego "Górnik Zabrze" ( piłka nożna)
Wielokrotny reprezentant Polski drużyn młodzieżowych w piłce nożnej: U-15 , U-16 , U-17, w sumie 22 występy.
- 4 miejsce w kategorii województw w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży 04.07.2015 w Nowym Sączu
- 2 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. - U-17 ( Górnik Zabrze )
- awans do Elite round eliminacji do Mistrzostw Europy U-17
- Mistrzostwo Śląska U-17 w I Lidze Wojewódzkiej

reprezentanci sekcji kajakowej "MKS" Czechowice-Dziedzice:

Dawid Byrdek
- 1 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. w Maratonie K-2
- 1 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Mł. K-2
- 2 m w Mistrzostwach Polski zjeździe w K1 Juniorów
- 3 m w Mistrzostwach Polski Seniorów w zjeździe w K-1

Adrian Kulig
- 1 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. w Maratonie w K-2
- 1 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Mł. w K-2

Dawid Janusz
- 2 m w Mistrzostwach Śląska w K-1
- 3 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w K-4
- 1 m w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w K-1

Jan Paszek
- 3 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w K-4
- 3 m w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska MK-1

Sandra Brandys
- 3 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w K-2
- 1 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w K-4

Iga Potok
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Młodziczek K-1
- 3 m w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w K-1
- 3 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w K-2
- 1 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w K-4

Katarzyna Borgieł
- 3 m w Mistrzostwach Polski Seniorek w Zjeździe K-1

Dominik Starowicz
- 3 m w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zjeździe K-1

Izabella Borgieł
- 2 m w Mistrzostwach Polski Seniorek w Zjeździe w K-1

Jakub Gola
- 2 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów w C-2
- 2 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów C-1

Piotr Morawski
- 2 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. W Maratonie K-1
- 3 m w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zjeździe K-1
- 1 m w Mistrzostwach Polski Juniorów w Zjeździe K-1
- 3 m w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorów K-1

Szymon Janusz
- 3 m w Mistrzostwach Polski juniorów w Maratonie C-2

Mateusz Borgieł
- 3 m w Mistrzostwach Świata Juniorów w Maratonie C-2
- 2 m w Mistrzostwach Polski Juniorów w Maratonie C-1
- 3 m w Mistrzostwach Polski Juniorów w Maratonie C-2
- 3 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów C-1
- 2 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów C-2
- 1 m w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorów C-1

Kwalifikowany Sport Zespołowy



UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice - drużyna piłki nożnej młodzików starszych - trener Jarosław Szwed

Drużyna: Adam Adamowicz, Dawid Bieńko, Klaudiusz Dudek, Wojciech Gancarczyk, Rafał Grajcarek, Dominik Kania, Bartłomiej Kobiela, Kacper Kołodziej, Maksymilian Kwaśniak, Patryk Polak, Jakub Ryszawy, Tymoteusz Siwik, Szymon Skolarz, Jakub Staszek, Marcin Stwora, Klaudiusz Świerczek, Igor Sztorc, Paweł Wandzel, Igor Zbijowski, Jakub Ziębiński, Daniel Zużałek, Oskar Zych

Osiągnięcia w 2015 roku:
- 1 miejsce w III Lidze Okręgowej (Podokręg Tychy ŚLZPN w Katowicach) rozgrywanej w okresie od 02.09.2015 do 25.10.2015.

Miejski Klub Sportowy - sekcja siatkówki , trener Agata Krywult

Drużyna: Kacper Wożniak , Jakub Kasprzyk

Osiągnięcia w 2015 roku:
- 2 miejsce w Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej Młodzików- awans na półfinał MP
- 2 miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Młodzików - awans na finał MP
- IX-XII w finałach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja tenisa stołowego - trener Krzysztof Ramenda

Drużyna w składzie: Karolina Kłaptocz , Justyna Kopeć , Karolina Tokarczyk , Agata Paszek Patrycja Kapek , Katarzyna Kopeć

Osiągnięcia w 2015 roku:
- 2 miejsce w rozgrywkach II Ligi tenisa stołowego kobiet w sezonie 2014/15

Miejski Klub Sportowy - sekcja siatkówki - trener Grażyna Kurczyna

Drużyna w składzie: Gabriela Chrobak , Jagoda Jakubiec , Wiktoria Herczek , Wiktoria Kowalczyk , Paulina Wisła , Martyna Popielarczyk, Sandra Kurczyna

Osiągnięcia w 2015 roku:
- 3 miejsce (czwórki) w Mistrzostwach Śląska w mini siatkówce ( 05.2015 - Mikołów)
- 2 miejsce (trójki) w Mistrzostwach Śląska w mini siatkówce ( 05.2015 - Mikołów)
- 3 miejsce (dwójki) w Ogólnopolskim Turnieju mini siatkówki (08.01.2015 Zawiercie) oraz w czwórkach 8 miejsce
- 17 miejsce ( trójki) w finałach Mistrzostw Polski w mini siatkówce (04-07.07.2015 Kraków)

Kwalifikowany Sport Szkolny



Bartosz Jarczok - GP Ligota
- 1 m finał woj. Drużynowych zawodów LA - 1000 m
- 6 m finał woj. Sztafetowe biegi rozstawne - szwedzka

Błażej Niesytko - GP Ligota
- 5 m. finał woj. Drużynowych zawodów LA
- 6 m finał woj. Sztafetowe biegi rozstawne - szwedzka

Paulina Sydlewska - GP 2 CzDz
- 2 m w finale woj. Drużynowych zawodów LA - Rzutu oszczepem

Gimnazjum nr 3
- 1 m w finale wojewódzkim i 6 w finale ogólnopolskim Sztafetowe biegi rozstawne - 4x100: Rafał Pająk, Grzegorz Gromala, Marcin Gibas, Jakub Pająk, Marek Lech trener: Iwona Hassny dyrektor: Katarzyna Kieloch

SP 3 Ligota
- 3m finał wojewódzki w tenisie stołowym: Małgorzata Hebda, Marta Kozyra, Katarzyna Kopeć, trener: Tomasz Szary, dyrektor: Jadwiga Wizner

Gimnazjum w Ligocie
- 4 m finał wojewódzki sztafetowe biegi przełajowe: Aleksandra Grzebelec, Karina Kominek, Kamila Majcherek, Nikola Podsiadło, Angelika Swakoń, Marcelina Biernat, Angelika Biernat, trener: Wioletta Homa, dyrektor: Bożena Dyrda

Uhonorowani sponsorzy czechowickiego sportu



Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota - Urszula Czernin
Części TIR - Elżbieta i Henryk Chlebek
"Kawalerek" - Dominik Kawalerek
Media Target - Paweł Kapuśnik
Unikat 2 - Józef Herczek
Bestin - Piotr Dudzik
Walcownia Metali Dziedzice S.A.
PTS Wigmar - Józef Wołowiec
BH Podbeskidzie - Bogusław Pasternak
Styl i Smak - Adam Hasiak
Stara Kablownia - Marek Gałuszka
PG Silesia
Art Power - Arkadiusz Przybylski
Raw-Bud - Rafał Janik
Delteks - Marek Szelest
Damian Pasiak
FrezCom - Wioletta, Tomasz Borkowscy
Autotest - Jarosław Kozik
Mieszkańcy - Sołectwa Zabrzeg

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Komentarze