• 23 sierpnia 2015
  • 24 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 6891

Mamy brązowy medal MŚ!

Czechowiczanin Marcin Grzybowski wraz z Piotrem Kuletą wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata w kajakarstwie klasycznym w Mediolanie, w kategorii C2 1000m! Polacy tym samym wywalczyli kwalifikację olimpijską w tej konkurencji!

Marcin Grzybowski
Od lewej Piotr Kuleta, Grzegorz Kotowicz, Marcin Grzybowski

Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski bardzo dobrze rozpoczęli finałowy wyścig kanadyjkowych dwójek na dystansie 1000 metrów, po 250 metrach plasując się na drugiej pozycji tuż za brazylijską dwójką. Polacy przyspieszyli i w kolejnej części dystansu objęli prowadzenie. Nasza dwójka spisywała się znakomicie i na 250 metrów przed metą wciąż byli na pierwszej pozycji, mając ponad pół sekundy przewagi nad Ukraińcami.

W końcówce tempo podkręcili Brazylijczycy, którzy wyprzedzili Polaków i prowadzenia nie oddali do samej mety, sięgając po złoty medal. Wspaniałym finiszem popisali się płynący na skrajnym torze Węgrzy którzy również wyprzedzili biało-czerwonych, zdobywając srebrny medal. Kuleta i Grzybowski natomiast odparli atak Ukraińców, meldując się na mecie na trzeciej pozycji.