• 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 1882

Lekkoatleci w Międzygórzu

Doskonale zaprezentowali się nasi biegacze górscy w mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików oraz Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich rozegranych w dniach 28 i 29 lipca w Międzygórzu.

12-osobowa ekipa zdobyła 8 medali (3 złote,2 srebrne i 3 brązowe medale).W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy II miejsce ulegając jedynie Haliczowi Ustrzyki specjalizującemu się w biegach górskich i narciarskich.

Wśród dziewcząt młodszych na dystansie 1500m zwyciężyła uczennica SP-3 Julia Marek a brązowy medal zdobyła Oliwia Gręda - SP-5.

Dziewczęta starsze biegały na dystansie 2000m i tu duży sukces odniosła uczennica SP w Miliardowicach Justyna Gąsiorek zdobywając srebrny medal, IV miejsce w tym biegu zajęła Natalia Jankowiak-SP-1, a V-Lucja Skwira-SP-3.

Młodziczki rywalizowały na dystansie 3km.W bardzo silnej stawce XI miejsce zajęła Martyna Pniok - GP Zabrzeg.

Chłopcy młodsi biegali na dystansie 1500m i tu bezkonkurencyjny był uczeń SP-3 Jakub Pająk, a III miejsce zajął Wojtek Szwed - SP-2. W kategorii chłopców starszych na dystansie 2000m wszystkie 3 miejsca na podium zajęli nasi biegacze-zdecydowane zwycięstwo odniósł Jakub Marek z SP-2 przed Kamilem Gałuszką - SP w Kaniowie i Jakubem Laszczakiem-SP-3.

Wśród młodzików na dystansie 3000m X lokatę zajął uczeń GP-1 Mateusz Banach.Wszyscy są członkami sekcji lekkoatletycznej MOSiRu.

Nie startowała czołowa biegaczka górska Kamila Przemyk, gdyż wyjechała na wakacje.