• 11 czerwca 2012
  • wyświetleń: 5277

13 medali lekkoatletów

Aż 13 medali zdobyli najmłodsi czechowiccy lekkoatleci w mistrzostwach Sląska dzieci i młodzików,które odbyły się w dniu 9 czerwca w Chorzowie.

LUKS Zabrzeg, lekkoatletyka
Cała grupa sportowców z trenerem

LUKS Zabrzeg, lekkoatletyka, Justyna Surowiecka
Justyna Surowiecka na trzecim stopniu podium po biegu na 100m

LUKS Zabrzeg, lekkoatletyka, Karolina Bumbar
Karolina Bumbar wygrała w konkurencji rzutu dyskiem

Dwa medale:złoty w rzucie dyskiem i srebrny w pchnięciu kulą zdobyła w kat.młodzików utalentowana miotaczka Karolina Bumbar. Złoty medal w biegu na 100m i srebrny w sztafecie 4x100m wywalczyła czołowa sprinterka Polski w kat.dzieci Oliwia Kwaśniak.
Srebrny medal w biegu na 600m był udziałem Jakuba Marka,który ponadto zajął IV miejsce w skoku w dal w kat.dzieci. Srebrny medal w skoku w dal w kat.dzieci i IV miejsce w biegu na 100m wywalczył Mateusz Gracjas.

Brązowy medal w biegu na 100m młodziczek wywalczyła najszybsza koszykarka w kraju Justyna Surowiecka,Justyna przyczyniła się również do zdobycia srebrnych medali w sztafecie 4x100m.Justyna gościnnie wystąpiła w zespole lekkoatletycznym.

Po pasjonującym biegu brązowy medal zdobył Mateusz Banach na 2000m. Na najniższym miejscu podium stanął Rafał Pająk w biegu na 100m. w kat.dzieci. Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył zaczynający karierę Damian Skorupa.

IV miejsce w biegu na 300m i srebrny medal w sztafecie wywalczyła utalentowana biegaczka na średnie dystanse Paulina Kozioł. Koleżankom w biegu sztafetowy w zdobyciu srebrnych medali pomogła zabrzeżanka Martyna Pniok.

IV miejsce,tuż za podium zdobył utalentowany skoczek w dal Jarosław Wójtowicz. Rekordy życiowe ustanowiły biegaczki na 600m: Lucja Skwira, Patrycja Mędroń i Daria Marzec oraz w biegu na 300m Patryk Flos i Jakub Pająk, a także Justyna Ostyńska w biegu na 100m.

Po tych zawodach do kadry Śląska zostali powołani: Paulina Kozioł, Karolina Bumbar, Justyna Surowiecka (jest już w kadrze koszykarek), Szymon Jedyński, Jarosław Wójtowicz oraz Mateusz Banach. Te sukcesy młodzi sportowcy zawdzięczają trenerom i wychowawcom: Wiolecie Homa, Iwonie Hasny, Dariuszowi Janko i Piotrowi Fenderowi.