czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

• 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1383

Medalowe miejsca lekkoatletów

W dniach 2 i 3 czerwca na stadionie "Sprint" w Bielsku-Białej odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Doskonały występ zanotowali czechowiccy lekkoatleci, zdobywając 6 medalowych miejsc.

Niezawodna Wiktoria Szlagor zwyciężyła w rzucie oszczepem najlepszym tegorocznym wynikiem 36,38m. W biegu na 3000m świetny wynik 11.20.97s.uzyskała Kamila Przemyk poprawiając rekord życiowy aż o 23 sekund i stanęła na najwyższym miejscu podium.

Powracający do sportu po dłuższej przerwie Marcel Marszałek poprawił rekord Sląska 17-to latków w 8-boju poprawiając po drodze rekordy życiowe w biegu na 100m, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.

Elżbieta Głogowska zdobyła dwa brązowe medale w biegach na 100 i 200m poprawiając rekordy życiowe.

Brązowy medal w biegu na 800 m zdobył Jakub Rdzanek ustanawiając rekord klubu wynikiem 1.58.02s.

Doskonały występ zanotował startujący poza konkursem Marcin Londzin zwyciężając w biegu na 200m wynikiem 22.31s. Blisko podium był Mateusz Szatanik w rzucie oszczepem zajmując IV miejsce. Wszystkim medalistom gratulacje.