• 21 listopada 2011
  • wyświetleń: 2081

Medale lekkoatletów w 2011 roku

W 2011 roku czechowiccy i zabrzescy lekkoatleci zdobyli 75 medali w zawodach rangi mistrzowskiej we wszystkich kategoriach wiekowych. Medale zdobywali w halowych mistrzostwach Śląska, w mistrzostwach Śląska i międzywojewódzkich w przełaju i na stadionie oraz w górskich mistrzostwach Polski.16 złotymi, 21 srebrnymi i 38 brązowymi medalami podzieliło się 29 zawodniczek i zawodników.

Prawdziwa łowczynią medali okazała się Elżbieta Glogowska, która zdobyła ich aż 9. 3 brązowe medale w biegach na 60 i 300 m oraz w skoku w dal zdobyła Ela w halowych mistrzostwach Śląska. 3 medale wywalczyła w mistrzostwach Śląska na stadionie - złoty w sztafecie 4x100m razem z koleżankami Dominiką Bajger, Katarzyną Budny i Karoliną Halas, srebrny w biegu na 200m oraz brązowy na 100m. Rowniez 3 medale zdobyła w mistrzostwach międzywojewódzkich: srebrny w biegu na 200m oraz brązowe na 100m i sztafecie 4x100m. Po 6 medali wywalczyli wieloboiści Marcel Marszalek i Mateusz Szatanik.

W halowych mistrzostwach Śląska Marcel zdobył 2 brązowe medale w biegu na 60m przez plotki i skoku wzwyż. W mistrzostwach Śląska na stadionie zdobył brązowe medale w biegu na 400m przez plotki i sztafecie 4x100m. Srebrny medal w 8-boju i brązowy w sztafecie 4x100m wywalczył Marcel w mistrzostwach międzywojewódzkich.
Mateusz Szatanik wywalczył zloty medal w skoku wzwyż w mistrzostwach Śląska na hali, 2 brązowe medale w biegu na 110 m przez plotki oraz rzucie oszczepem oraz srebrny w sztafecie 4x100m zdobył Mateusz w mistrzostwach Śląska na stadionie, do tego dorzucił brązowe medale zdobyte w mistrzostwach międzywojewódzkich w 8-boju i sztafecie 4x100m.

Po 4 medale zdobyli: Agnieszka Czyszczon, Konrad Nocon i Arkadiusz Muras. Po 3 medale wywalczyli: Kamila Przemyk,Katarzyna Budny, Karolina Halas, Paulina Kretschmer, Szymon Jedynski, Filip Grygierczyk, Artur Kopiasz. Po 2 medale maja na swoim koncie: Dominika Bajger, Marcin Londzin, Paulina Koziol, Jakub Rdzanek i Wiktoria Szlagor. Po medalu zdobyli: Oliwia Kwasniak, Karolina Bumbar, Justyna Surowiecka, Jakub Zgrzebnicki, Krzysztof Kajstura, Maciej Zelazny i Karolina Biernat. Rowniez po 1 medalu zdobyli, ale za to w Mistrzostwach Polski w biegach górskich: Jakub Marek, Jakub Laszczak i Maksymilian Kwasniak - złote, Martyna Pniok i Mateusz Banach - srebrne i Paulina Koziol - brązowy.

Dużym osiągnięciem było ponadto ustanowienie rekordów Śląska w 8-boju w kat.16 i 17-latków przez Marcela Marszalaka i zajęcie III miejsca w punktacji klubowej w mistrzostwach Polski w biegach górskich. Wszystkim medalistom gratulujemy.